Güral Göztepe

Güral Göztepe

Konut
* Büyük hallerini görmek için fotoğraflara tıklayınız

17.615 m2 üzerinde 136.000 m2 kapalı alandan oluşan 656 adet konut, 42 adet Home Ofis, 38 adet mağaza, lounge, sinema-tv odası, hobi, toplantı, parti odaları, sauna, masaj ve spor salonundan oluşan toplam 2.700 m2 açık ve kapalı sosyal alan, 1 adet açık yüzme havuzu, çocuk parkı, yaklaşık 9.000 m2 yeşil alan, 43.000 m2 kapalı otopark.

 

Bilgi Talep Formu

2 Konsept

Kadıköy Göztepe köprüsünün ve metro istasyonunun yanında bir yüzü E-5 otoyoluna dönük, diğer yüzü ise güneye ve yükseldikçe Marmara Denizi’ne dönük olan arsa, oldukça eğimli bir konumdadır. Proje eğimli bir topoğrafyanın zorluklarını en aza indirgeyip avantajlarını maksimize etmek için iki kuleden ve bu kuleleri birbirine bağlayan bir yatay bloktan oluşacak biçimde kurgulanmıştır.

Projenin konut kısmında temel motivasyon, yoğun doku arasında olabildiğince serbest bakışlara sahip, kullanışlı ve ferah yaşam alanları yaratmak olmuştur. Konut bloklarında iki farklı cephe dili göze çarpmaktadır. Bunun sebebi giydirme cam cepheler ile yapıya modern bir görünüm kazandırırken doğal malzemeler kullanılan diğer cepheler ile konut sıcaklığı dışarıya yansıtılmıştır. Yatay blokta kullanılan balkonlar ile de bölgede korunmak istenen mahalle dokusu yansıtılmıştır. Bu bloğun zemin katında, meydanlarla zenginleştirilmiş iki katlı bir çarşı düzenlenmiştir Zeminde ise iki kule arasında, eğimden de faydalanarak oluşturulan teraslarda, paylaşım alanlarını arttıran peyzaj düzenlemeleriyle yaşayan, kapalı sosyal tesislerden beslenen, geniş bir iç avlu yaratmak hedeflenmiştir.

Arsanın kuzeyinde, E-5‘ ten görünen ve önlerindeki geniş bulvardan cephe alan mağazalar bulunmaktadır. Bu mağazaların üzerinde ise cephesi ile konutlardan farklılaşan, 4 katlı home-ofis birimleri yer almaktadır. Konut, çarşı ve home-ofis birimlerinden oluşan karma fonksiyonlu kompleksin içerdiği yapıların en önemli ortak özelliği, bünyelerinde barındırdığı boşluklar ve girintili yapısı ile olabildiğince nefes alan ara mekanları kullanıcıya sunmasıdır.

Adres

Fikirtepe - Kadıköy - İstanbul
haritalarda görüntüle
haritayı görüntüle

 

vaziyet planı
vaziyet planı için tıklayınız.kat planları için tıklayınız.
 
DEVAM EDEN PROJELER        TAMAMLANAN PROJELER
created by viso

Bilgi Talep Formu