Lapis Han

Lapis Han

Ofis Binası
* Büyük hallerini görmek için fotoğraflara tıklayınız

Detaylı bilgi için
http://www.lapishan.com/tr
sayfasını ziyaret ediniz.

 

Bilgi Talep Formu

İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlerimizin çoğu her geçen gün artan oranda fark edilebilir olma kaygısıyla dikey olarak inşa edilmiş yüksek plazalarla donatılıyor. Ama bu donanım biçimi şehrin ahengini daha da karmaşıklaştıran bir estetik kirlilik meydana getiriyor; hem fonksiyonel olarak hem de sürdürülebilirlik açısından yalıtılmış ve yalnızlaştırılmış yaşam ve iş ortamlarıyla bireyler ortaya çıkarıyor. İşte LAPİS HAN'ın yüksekliğini, genişliğini, içyapısını ve çevresel düzenlemelerini tasarlarken yaratıcı ekibe ilham veren nokta, tam da bu 'sorun' oldu.

Bodrum katlarıyla birlikte 12 kat olması kararlaştırılan projenin konsept tasarımı, kullanışlılık, farklı büyüklüklerde bölünebilirlik, özel ve kamusal alanların bir arada ve birbirini destekler nitelikte olabilmesi, ekonomik olması, verimlilik, gün ışığının kullanılması, iklimsel verilerden faydalanılması, kendi dünyasını kurabilmesi ve bulunduğu çevreye artı değer katabilmesi gibi ana temalar üzerine geliştirildi.

Ofis Geliştirmede Birincilik ÖdülüLapis Han, 'Dünyanın En İyileri' yarışmasında 'ofis geliştirme' dalında birincilik ödülü almıştır.

Adres

E5 Karayolu, Ankara Asfaltı, Soğanlık Sapağı - Kartal - İstanbul

Açıklama

-

haritalarda görüntüle
haritayı görüntüle
 
ÖNCEKİ PROJE        SONRAKİ PROJE        DEVAM EDEN PROJELER        GELİŞTİRİLEN PROJELER
created by viso

Bilgi Talep Formu